ARTYŚCI | PROGRAM PARTNERZY | BILET


Paul Jebanasam w ‚Continuum’, następującym po sakralnej, stworzonej do kościoła Św. Jana Baptysty ‚Rites,’ będącej trzecią częścią eksploracji życia, siły i energii obecnej we Wszechświecie, spogląda w gwiazdy. Utwory na płycie są zbudowane z organów syntezatorowych, kosmicznych odgłosów tonów, z nagłych i ognistych tonów, metalicznych i statycznych zniekształceń.

We wspólnym pokazie audiowizualnym artysta, desiger i programista Tarik Barri tworzy wizualny kontrapunkt do Continuum, swoiste okno czasu rzeczywistego do wirtualnego świata, gdzie struktury samo organizują się, wyłaniając i współdziałając zgodnie z nieznanymi prawami fizyki – wszystko to w połączeniu z czasem gwałtownych, chaotycznych i destrukcyjnych sił w kompozycji Jebanasama.

Ich performance ma głęboki halucynogenny kunszt, który zanurza i dezorientuje słuchacza masywnym dźwiękiem i wizją, ostatecznie pozwalając melodii i światłu wyciągnąć nas z jednego końca rozległego wszechświata przez całą drogę z powrotem do naszego miejsca, gdzie nic już nie jest takim, jak było poprzednio.

https://vimeo.com/145992383
http://subtextrecordings.net/subtextrecordingsSUB016-PAUL-JEBANASAM-Continuum