ARTYŚCI | PROGRAM PARTNERZY | BILET 


Nowy porządek powstaje, gdy niepowiązane rzeczy w chaosie lub zaburzeniach oddziałują na siebie.

Ueno Masaaki koncentruje się na tworzeniu nowych dzieł, w których nieprzewidywalności i nieoznaczoności współistnieją z regularnością. jego idee pochodzą z jego zainteresowania stanem świata, naturalnych zjawisk i prawa natury – w tym pogody, biologii i procesów fizycznych. Zbiera spontaniczne zjawiska i procesy w pracy, aby odtworzyć je jako „sztucznie naturalny fenomen powstały z nowego porządku”.

ueno masaaki studiował kompozycję i grę na pianinie oraz dyrygenturę w Toho-Gakuen School of Music w Tokio.jeden z jego utworów kameralnych został wybrany do 76. konkursu muzycznego nagrody Japonii. Jego wygrany utwór „rezonans zero stopni”, był odtwarzany na antenie najsłynniejszego w Japonii radia NHK classical oraz NHK-FM.

Jeszcze będąc studentem uniwersytetu przygotował podkłady muzyczne i dźwiękowe do pokazów mody Junko Koshino i Goro Ito. W 2007 roku pomysł Ueno na koncept koncertu został wybrany przez firmę Suntory Holding ltd., gdzie następnie zrealizował koncert ?p[l?r]ay for our world? w Suntory-hall w Akasaka w Japonii.

Inne jego ważne dokonania obejmują przygotowanie ścieżki dźwiękowej do serialu telewizyjnego NHK „Kou-Myou ga Tuji?. W 2012 Masaaki zaczął tworzyć nowe instalacje dźwiękowe z grupą artystów s ? H, a od 2013 roku komponował muzykę elektroniczną i publikował utwory pod nazwą Ueno Masaaki / ?projekt. Jego pierwsze wydanie dla raster-noton to EP „vortices?, część siódma serii ?unun? we wrześniu 2014 roku.

www.raster-noton.net/artists/ueno-masaaki
www.oooprojekt.com