Lee Gamble

ARTYŚCI | PROGRAM | PARTNERZY | BILETY


Lee Gamble jest producentem i DJ-em muzyki elektronicznej / tanecznej i właścicielem marki UIQ. Od korzeni jako nastoletni DJ grający muzykę jungle w pirackim radiu, Lee odkrył mechaniczną i multiwymiarową muzykę komputerową, kompozycję i hałas w latach ’00 z serią abstrakcyjnych wydawnictw.

Następnie podążał dalej z dekonstrukcjami ambient-techno / jungle w serii wydań dla wytwórni PAN – Diversions 1994-1996, Dutch Tvashar Plumes, Koch i Kuang, a następnie 12 „dla  UIQ – Chain Kinematics.

Na Mnestic Pressure, pierwszym albumie Lee z Hyperdubem, sygnały z innych źródeł, które odbijały się echem w jego poprzednich wydawnictwach – sygnały z podświadomości, sub-aqua, halucynacje, marzenia – są dekodowane w interpretację terra.

Mnestic Pressure to ekspozycja indywidualnej i zbiorowej pamięci, muzycznie wyrażona w serii elegijnych pływów melodycznych, przerywanych strukturami bitów i manewrami z ostrymi skokami. Stylistyczne zwroty akcji i miksowanie gatunków przypomina dynamiczny styl DJ-a.

Lee koncertował na czterech kontynentach, grając solo i ze współpracownikiem Dave’a Gaskartha, wykonując kartograficzne składanki A / V, a także regularnie grając jako DJ.

Lee współpracował z Shivą Feshareki i Londyńską Orkiestrą Współczesną komponując dwa akustyczne utwory, które będą miały premierę w jednej z jaskiń Peak District we wrześniu 2017 roku wraz z pierwszym występem najnowszej kompozycji Éliane Radigue.

Lee jest hostem co-miesięcznego programu radiowego w internetowym radiu NTS.