Sylvia Kastel

ARTYŚCI | PROGRAM | PARTNERZY | BILETY


Air Lows to debiutancki solowy album Silvi Kastel. Włoska artystka związała się z undergroundem już jako nastolatka, długi czas związana w z Ninni Morgia, w projekcie Control Unit (“It’s like Catherine Deneuve dumped two cases of post-Repulsion psychiatric notes over Pere Ubu’s Dub Housing, lit the fuse and, ahem, stood well back” – Julian Cope”), włączając współpracę z Smegma, Factix, Gary Smith, Aki Onda i Gate (Michael Morley, The Dead C). Jej wytwórnia, Ultramarine, wydawała wielu artystów, między innymi Raymonda Dijkstra, Blood Stereo i Bene Gesserit.
Niezależnie od tego czy solo czy też we współpracy z innymi, Kastel odkrywała zewnętrzne limity i wewnętrzne funcjonowania no wave’u, industrialu, dubu, ekstremalnej elektroniki, free rock’a i improwizacji. Air Lows – wydany na kasecie Love Tape (2011),
Voice Studies 20 (2015) i The Gap (2016) – jest jej najbardziej dopracowanym i równocześnie wyrafinowanym kawałem żywej, wyizolowanej elektroniki, która mocno czerpie z jej doświadczeń z przeszłości, jednocześnie przełamując granice i budując nowe podłoże i możliwości.
https://blackesteverblack.bandcamp.com/album/air-lows
https://soundcloud.com/silviakastel