ARTYŚCI | PROGRAM | PARTNERZY | BILET


Rites of Fall projekt Bartka Kuszewskiego, 23 sierpnia wydał debiutancki album “Towards the Blackest Skies” nakładem nowego labelu Leidforschung. Album jest poszerzeniem formuły obranej na EPce “Truthsayer” (2017). To ponad 40 minut podróży zorientowanej na przestrzeń, puls i basowe brzmienie wzbogacone akustycznymi instrumentami. Wrzucana często do szufladki “ambient” muzyka Rites of Fall nie jest jednak muzyką tła – jest opowieścią, która wymaga od słuchacza skupienia, wejścia w narrację i dostrzeżenia wszystkich warstw i szczegółów. Wśród gości na płycie pojawili się m.in. Rafał Wawszkiewicz (Merkabah) a za mastering materiału odpowiedzialny był Rafael Anton Irisarri.

“Towards the Blackest Skies” została wyróżniona jako jedna z płyt tygodnia przez recenzentów z Gazety Wyborczej, a serwis Bandcamp wybrał ją jako jedną z New and Notable.
Koncertowa premiera nowego materiału odbyła się na wiosnę w ramach warszawskiej odsłony Warm Up To Date Festival. Rites of Fall występował do tej pory u boku artystów takich jak: Father Murphy, Hainbach, Aidan Baker, OvO, Author & Punisher, Trepaneringsritualen, By The Spirits.

soundcloud.com/ritesoffall