Lucrecia Dalt

KONCERTY WYSTAWA PARTNERZY | BILETY


Lucrecia Dalt – urodzona w mieście Periera, w Kolumbii, w 1980 r., obecnie mieszkająca w Berlinie – jako muzyk, artystka dźwiękowa i producentka radiowa zdobyła międzynarodowe uznanie. Wszystkie siedem albumów, które nagrała od czasu swojego debiutu w 2005 roku, obejmuje dualizm świata awangardy oraz współczesnej muzyki elektronicznej, czerpiąc zarówno z jej akademickiego zaplecza jako inżyniera budownictwa lądowego, jak i z tradycji muzycznych oraz filozofii całego świata.
Jej najnowszy album – cieszący się uznaniem Anticlines, wydany w maju 2018 r. przez nowojorskie RVNG Intl. – został stworzony, między innymi, przy pomocy analogowej syntezy, głosu, modulacji głosu oraz dynamiki dźwięków. Płyta nazwana przez Pitchfork „fantastyczną eksploracją bystrej muzyki ambient” odniosła sukces w prasie branżowej, radiu i w sprzedaży. Koncerty promujące te płytę bukowane były w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Niderlandach oraz Polsce – w tym przez prestiżowe festiwale muzyki eksperymentalnej, goszczące publiczność z całego świata.
W swojej pracy z dźwiękiem Dalt ilustruje filozoficzne metafory istnienia poprzez złożone, nie dające spokoju narracje, ucieleśniając wiele artystycznych dyscyplin myślą oraz kontekstualnym detalem, które zawiera w swojej pracy. Głęboko uformowany przekaz łączy się z abstrakcyjną muzyką, dizajnem dźwiękowym i poetyckim głosem, którego nie da się pominąć.
Jej twórczość dźwiękowa prezentowana była na scenie międzynarodowej, m. in. w przestrzeniach takich jak: Issue Project Room i Pioneer Works w Nowym Jorku, Haus der Kulturen der Welt w Berlinie, MAMM museum w Medellín, pawilon Mies van der Rohe w Barcelonie, New South Wales Art Gallery w Sydney.