KONCERTY | PARTNERZY | BILETY


Aho Ssan to pseudonim artystyczny mieszkającego w Paryżu Niamké Désiré. Po studiach graficznych i filmowych zaczął komponować muzykę elektroniczną i tworzyć cyfrowe instrumenty za pomocą programu Max For Live firmy Ableton.

Laureat nagrody telewizyjnej Foundation France za ścieżkę dźwiękową do filmu „D’Ingha Mago” z 2015 roku, najnowsze dzieło Aho Ssana „Thirteen Minute Cave” zostało wydane na kompilacji Caves obok takich luminarzy jak Laraaji, Lucretia Dalt i Nicolas Jaar.

Jego debiutancki LP „Simulacrum” (2020 Subtext Recordings) czerpie z semiotycznych koncepcji i teorii francuskiego filozofa Jean’a Baudrillard’a, aby poruszać się po społecznych fasadach inkluzywności i równości w zestawieniu z jego własnym doświadczeniem dorastania jako Czarny na przedmieściach Paryża. Zamiast współpracować ze współpracownikami, Désiré stworzył The Mensah Imaginary Band, używając Maxa do zbadania międzypokoleniowych powiązań i złożenia hołdu swojemu dziadkowi, Mensah Antony’emu, liderowi zespołu z Ghany. Aho Ssan zadebiutował wykonaniem na żywo „Simulacrum” na Berlin Atonal 2019.

Podczas Open Soure Art Festival 2022 wykona Rhizomes

Rhizomes to koncepcja stworzona przez Gillesa Deleuze’a i Félixa Guatarriego, przedstawiająca ewoluujący model, zawsze w ruchu, rozprzestrzeniający się we wszystkich kierunkach. Nie ma początku i końca, ale zawsze w środku, przez który rośnie i przelewa się. Myśl korzeniowa to ta, która zabija wszystko wokół siebie, natomiast kłącze to korzeń, który wyciąga się na spotkanie innych korzeni. Édouard Glissant zapożycza tę koncepcję, by poruszyć kwestię tożsamości, krzyżowania się kultur i ich ewolucji.

Ten album / utwór zapożycza tę samą koncepcję. Aho Ssan zbiera i wykorzystuje różne materiały dźwiękowe, pochodzące od takich artystów jak Angel Bat Dawid, Nicolas Jaar czy Moor Mother, aby stworzyć muzyczne kłącze. Utwór ten powstał w oparciu o kilka koncepcji: wkład materiału dźwiękowego, który ma wpływ na tworzenie (lub pryzmat muzycznej kreacji), zawłaszczenie obiektu dźwiękowego oraz współpraca przy tworzeniu utworu w obliczu aktualnego krajobrazu.

Utwór zostanie zaprezentowany po raz pierwszy na DonauFestival w kwietniu 2022 roku. Będzie stanowił materiał na kolejny album Aho Ssan i zostanie wydany przez Other People.

Artyści Kłącza : (nie jest to ostateczna lista)

* 9T Antiope
* Angel Bat Dawid
* clipping.
* Exzald S
* James Ginzburg
* Kassel Jaeger
* KMRU
* Moor Mother
* Nicolas Jaar
* Resina
* Robert Aiki Aubrey Lowe * Valentina Magaletti

https://ahossan.bandcamp.com

08 AHO SSAN