KONCERTY | PARTNERZY | BILETY


Maya Shenfeld to urodzona w Jerozolimie, mieszkająca w Berlinie kompozytorka. W swojej twórczości bada przecięcia między sposobami produkcji muzycznej stosowanymi w muzyce popularnej, elektronicznej i eksperymentalnej. Jej debiutancki solowy album In Free Fall, zawierający serię elektroakustycznych utworów na analogowe syntezatory, instrumenty dęte, gitarę elektryczną i chór młodzieżowy, został wydany przez brytyjsko-amerykańską wytwórnię Thrill Jockey 28 stycznia 2022 roku.

Dzięki mistrzostwu rzeźbienia dźwięku i wizjonerskiego podejścia do kompozycji Shenfeld stała się jednym z najbardziej żywotnych głosów na berlińskiej scenie nowej muzyki. Jej prace dźwiękowe istnieją w

przestrzeniach, załamując granice między elektroniczną syntezą, a organicznym dźwiękiem, czerpiąc w równym stopniu z klasycznej tradycji i podziemnego eksperymentalizmu. 

Debiutancka solowa płyta Shenfeld „In Free Fall „łączy wielką wizję muzyki orkiestrowej z ziarnistością i intymnością głębokiego słuchania, badając napięcie pomiędzy nieskazitelnie uporządkowaną architekturą kompozycji, a czystą radością płynącą z szumu, ziarna i sprzężeń zwrotnych. 

https://mayashenfeld.bandcamp.com

02 MAYA